Producenci

Naturalna czarna kawa świeżo palona oraz ziołowa i zbożowa na daryziol.pl

Ropa naftowa to produkt, który generuje największe przepływy pieniężne na świecie, a zaraz za ropą pod tym względem jest nasza ulubiona czarna kawa. Jeśli chodzi o najpopularniejszy napój to jest nim oczywiście herbata, ale na drugim miejscu znajduje się kawa. Ludzkość wypija dziennie ponad dwa miliardy filiżanek małej czarnej. Jakie jest jej pochodzenie? 

Historia czarnego napoju

Legenda głosi, że w etiopski pasterz zaobserwował kozy podjadające jakieś czerwone jagody, po których były przez pewien czas bardzo energiczne i dokazywały jemu przez całą noc. Pewnego razu sam spróbował i podobnie jak kozy nie zmrużył oka do białego rana.

 

Fakty są takie, że do końca szesnastego wieku z uroków kawy korzystał jedynie świat arabski, a pierwszy europejski Coffee Shop powstał w Wenecji w roku 1640. Później kawa szybko rozprzestrzeniła się na cały świat. Jak widać w każdej legendzie jest jakieś ziarenko, w tym przypadku mamy ziarenko kawy.

W Polsce kawa zaczęła zyskiwać popularność w XVIII wieku i wówczas pojawiły się pierwsze kawiarnie: Kawiarnia Duvala czy “Za Żelazną Bramą”. Adam Mickiewicz w "Panu Tadeuszu" wspomina, że parzeniem kawy na dworach szlacheckich zajmowała się kawiarka.

W PRL-u staropolskie zwyczaje parzenia kawy zaginęły, a porcelanową filiżankę zastąpiła szklanka, często musztardówka i ograniczono się do zwykłego zalania kawy wrzątkiem.

Od roku 1990 rynek kawy zaczął się rozwijać, a sama kawa zaczęła się również kojarzyć ze sposobem spędzania czasu i wychodzeniem z domu. Obecnie zwracamy uwagę zarówno na rodzaj i jakość kawy, którą spożywamy, jak i na sposób produkcji, uprawy czy palenia.  Ostatecznie najwyższej jakości kawa dotarła do Sklepu Zielarsko - Medycznego DARY ZIÓŁ w Głogowie.

Wyjątkowa kawa w sklepie internetowym daryziol.pl

Naszym klientom oferujemy zarówno świeżo paloną prawdziwą czarną kawę z dużą dawką kofeiny, jak i świeżo paloną kawę bezkofeinową oraz kawę z ekologicznego korzenia cykorii, mniszka lekarskiego, topinamburu, nasion konopi, nasion chia, a także zbóż i ziół. Oferujemy kawę ziarnistą i głównie zachęcamy do jej nabywania i mielenia jej w młynku bezpośrednio przed spożyciem. Nie zawsze jest to możliwe, dlatego w sprzedaży mamy także kawę świeżo mieloną, bezpośrednio przed wysłaniem jej z palarni do naszego sklepu.

Czy taką kawę można kupić w hipermarketach i zwykłych sieciowych sklepach spożywczych? Jaką kawę wybrać by cieszyć się najwyższą jakością? Wielkie sklepy sprowadzają towar z najodleglejszych zakątków świata, tam już paloną i pakowaną. Jaką drogę ta kawa musiała pokonać od plantacji do palarni, a później do Twojego marketu? Ile czasu leżała na różnego rodzaju składowiskach i w magazynach?

Najlepszej jakości kawa świeżo palona na daryziol.pl zapewnia nam wyjątkowy aromat i delikatny smak. Występuje tu jednak istotna zależność: delikatność kawy wiąże się z zawartością kofeiny. Czyli im mniej kofeiny tym jest delikatniejsza. Najwyższe jakościowe wymagania spełniają zarówno arabica jak i robusta, a czym się różnią?

  • Arabica:

Zawiera z reguły od 0,9% do 1,5% kofeiny przez co jest uznawana za kawę łagodną, przeznaczoną dla smakoszy. Uprawiana jest na dużych wysokościach - około 2000 m nad poziomem morza.

  • Robusta:                                                                                                            

Zawiera nawet do 2,7% kofeiny przez co charakteryzuje się gorzkim i mocniejszym smakiem, a także silnym pobudzeniem. Robustę najczęściej wykorzystuje się jako do mieszanek kaw. Jest łatwiejsza w uprawie i mniej wymagająca przez co jest tańsza.

Oferta kawy świeżo palonej

Proponujemy najlepsze kawy z całego świata:

  • Brazylia
  • Meksyk
  • Kolumbia
  • Kuba
  • Etiopia
  • Indie
  • Papua Nowa Gwinea

Zapraszamy do naszego stacjonarnego sklepu w Głogowie na ulicę Grodzką 40 oraz do naszego sklepu internetowego www.daryziol.pl - do zobaczenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl