Etja Olejek Miętowy 10ML
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
ETJA OLEJEK MIĘTOWY 10ML /Mentha Piperita Oil/
Naturalny olejek uzyskiwany z liści, młodych pędów i kwiatów mięty pieprzowej w procesie destylacji parą wodną. Jego silny zapach działa pobudzająco na organizm. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne i odświeżające. Wiele właściwości olejku wynika z obecności mentolu, który działa na receptory zimna w skórze, wywierając uczucie chłodu. Łagodzi dolegliwości reumatyczne. Jest szeroko stosowany w leczeniu schorzeń dróg oddechowych i układu trawiennego. Używany w inhalacjach , doskonale działa w przypadku kataru ułatwiając oddychanie oraz jako środek wykrztuśny eliminuje zaziębienia i kaszel. W masażu olejek jest stosowany przy problemach gastrycznych. Pobudza system trawienny, pomaga przy niestrawnościach i mdłości, a także łagodzi skurcze i kolkę brzuszną. Olejek poprawia samopoczucie, odświeża umysł i ciało, dodaje pewności siebie oraz pomaga skupić się. Odstrasza większość owadów. Zwiększa odporność organizmu.
DZIAŁANIE
Antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzakaźne, przeciwbólowe, łagodzi objawy przeziębienia, kaszel, katar oraz infekcje górnych dróg oddechowych.
SPOSÓB UŻYCIA
- inhalacje przy przeziębieniach i grypie
- kąpiel aromaterapeutyczna z udziałem olejku miętowego
- działa rozgrzewająco i antyreumatycznie oraz korzystnie wpływa na układ oddechowy
- kompresy na czoło przy bólach głowy
- parówka (oczyszczanie skóry trądzikowej)
- masaż rozgrzewający w własnym zakresie (bardzo mała ilość rozcieńczona w olejach bazowych)
ZAPACH
Silnie orzeźwiający, ostry, pieprzowy zapach
KOLOR
Bezbarwny
DOBRA KOMPOZYCJA Z OLEJKIEM
Eukaliptusowym, cytrynowym, rozmarynowym, lawendowym, sosnowym.
PRZECIWWSKAZANIA
Unikać kontaktu z oczami. Stosować w małych ilościach przy każdym zabiegu. Zbyt częste używanie olejku miętowego może spowodować zaburzenie snu. Do użytku zewnętrznego.
PRZECHOWYWANIE
Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.
KRAJ POCHODZENIA
Polska, Włochy