Producenci

Oferta sklepu internetowego na jelita i zaparcia

Zła dieta obfita w żywność wysoko przetworzoną niesie ze sobą często wiele dolegliwości jelitowo-żołądkowych przez co borykamy się ze wzdęciami i bólem brzucha. Zioła wspierające funkcjonowanie jelit, stosowane między innymi w postaci naparów, skutecznie wspomagają pracę układu pokarmowego. Ułatwiają trawienie, redukują nadmiar gazów, eliminują bóle brzucha. Warto wykorzystywać je w naturalnym leczeniu zespołu jelita drażliwego czy zapalenia jelita grubego, gdyż łagodzą ich objawy. Zioła poprawiające pracę jelit działają przede wszystkim rozkurczowo i wiatropędnie. Wspomagają oczyszczanie jelit ze złogów.

Jakie produkty naturalne wybrać?

Jak już wyżej pisaliśmy bóle brzucha, wzdęcia i zaparcia to często efekt niezdrowej diety, bogatej w produkty o wysokim stopniu przetworzenia. Aby pozbyć się dyskomfortu, należy postawić na oczyszczanie jelit, którego celem jest usunięcie zalegających resztek pokarmowych, które wpływają niekorzystnie na nasz organizm. Pomogą w tym odpowiednio dobrane zioła. Zioła na jelita to między innymi kminek, koper włoski, mięta, szałwia i anyż. Działają one rozkurczowo, dzięki czemu możemy skuteczni pozbyć się wzdęć, gazów oraz bólu.

Zioła na jelita to dobry sposób na walkę z wieloma problemami trawiennymi. Stanowią łagodne wsparcie dla organizmu i zwykle nie wiążą się z efektami ubocznymi, dzięki czemu są odpowiednie niemal dla każdego. Można stosować różne rodzaje ziół, a także łączyć je w zależności od dolegliwości, które występują najczęściej i są najbardziej uporczywe.

Dlaczego warto sięgnąć po zioła na układ pokarmowy?

Układ pokarmowy każdego dnia wykonuje ogromną pracę związaną z rozkładem składników pokarmowych. Nieprawidłowa dieta, przewlekły stres, zbyt szybkie tempo życia czy też spożywanie posiłków w pośpiechu mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu trawiennego, jak zaparcia, bóle i skręty brzucha, wzdęcia. Zioła na żołądek i jelita pomogą ustabilizować metabolizm oraz złagodzić uporczywe dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Podstawową zaletą ziół na jelita i zaparcia jest ich naturalność i potwierdzona skuteczność. Nie obciążają wątroby, tak jak środki farmakologiczne. Są także przystępne cenowo i ogólnodostępne. W naszym sklepie proponujemy szeroki wybór naturalnych produktów, które pomogą z dolegliwościami trawiennymi.

Co pomoże na zaparcia?

Jeśli zmagasz się z nawracającymi zaparciami, dobrym pomysłem będzie zwiększenie podaży wody oraz aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o zioła, najczęściej stosowany jest senes, ale podobne właściwości ma także kora kruszyny, korzeń rzewienia i sok z liści aloesu. Rośliny te są bogate w związki antranoidowe o działaniu przeczyszczającym i pobudzającym ruchy jelit. Warto też sięgnąć po naturalne preparaty bogate w błonnik. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w naszym sklepie internetowym Dary Ziół! Szczególnie polecamy:

  • Bobonisan Ojca Grzegorza, wspomaga trawienie i prawidłową prace układu pokarmowego,
  • Gastrobonisol Ojca Grzegorza,  przy zaburzeniach trawiennych spowodowanych nieprawidłowym odpływem żółci lub niedostatecznym wydzielaniem soków trawiennych,
  • Kwas masłowy, zalecany przy zespole jelita drażliwego, przy zaparciach i biegunce.

Zapraszamy nie tylko do naszego sklepu online ale także do stacjonarnego sklepu DARY ZIÓŁ w Głogowie przy ul. Grodzkiej 40. Chętnie porozmawiamy i wyjaśnimy wątpliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl