Producenci

Co daje suplementacja kwasów tłuszczowych od daryziol.pl?

Dostępne w tej kategorii kwasy tłuszczowe z grupy omega, należą do pożądanych przez organizm. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w każdym wieku. Zapotrzebowanie na nie wzrasta szczególnie w okresie ciąży i karmienia piersią u kobiet, a także na początkowym etapie rozwoju dzieci. Ich dostarczanie w pożywieniu jest o tyle ważne, że ludzie nie są w stanie ich samodzielnie wytwarzać. Z doświadczenia zespołu daryziol.pl wynika, że najłatwiej dostarczać je w postaci suplementów z kwasem tłuszczowym.

GAL TRAN NORWESKI NATURALNY  250 ML GAL TRAN NORWESKI NATURALNY 250 ML
Producent: GAL
Cena: 38,57 zł
szt.
zobacz więcej
JANTAR TRAN 90 KAPS. JANTAR TRAN 90 KAPS.
Cena: 40,70 zł
szt.
zobacz więcej
Myvita Omega 3 Forte 1000 Mg 60 K Myvita Omega 3 Forte 1000 Mg 60 K
Producent: MyVita
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
VIRDE OLEJ ROKITNIKOWY 90 KAPS. VIRDE OLEJ ROKITNIKOWY 90 KAPS.
Producent: Virde
Cena: 33,10 zł
szt.
zobacz więcej

Kwasy tłuszczowe w suplementach – skuteczna profilaktyka chorób cywilizacyjnych

Ich uzupełnianie ma pozytywny wpływ na krążenie krwi oraz poziom pozytywnego cholesterolu. Działają także na mózg, zwiększając jego aktywność i zapobiegają występowaniu chorób psychicznych. Ostatnia informacja jest szczególnie ciekawa we współczesnym świecie. Okazuje się, że osoby dostarczające w swojej diecie kwasy z grupy omega rzadziej mają problemy z panowaniem nad własnymi emocjami. Polecamy im suplementy z kwasem tłuszczowym z naszego sklepu.


Co ciekawe, pomagają także w profilaktyce nowotworowej. Hamują skutecznie rozwój komórek obcych, dzięki czemu osoby regularnie uzupełniające poziom kwasów omega-3 i omega-6 mają dużo mniejsze ryzyko zapaści na raka. Szczególnie dobrze widać to na przykładzie Japończyków czy mieszkańców krajów śródziemnomorskich, których dieta bogata jest w produkty rybne.


Kolejną grupą schorzeń, w których pomaga regularne spożywanie kwasów tłuszczowych w suplementach są wszelkiego rodzaju stany zapalne. U osób, których nawyki żywieniowe uwzględniają dostarczanie tzw. zdrowych tłuszczów, dużo rzadziej występuje łuszczyca czy migrenowe bóle głowy. Z pewnością, nie można tego czynnika traktować jako jedynego, ale będzie doskonałym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego.

Produkty naturalne czy suplementacja kwasów tłuszczowych?

Od razu na myśl przy kwasach omega nasuwają się ryby. W Polsce na tle innych krajów europejskich tłuste mięso ryb oraz owoce morza spożywa się w dużo mniejszej ilości. Jeśli już chcemy je wprowadzić do naszego jadłospisu, powinniśmy unikać panierowania oraz głębokiego tłuszczu. Oczywiście w tym przypadku bardzo korzystne dla zdrowia jest gotowanie na parze. Za to chętnie używamy śródziemnomorskiej oliwy z oliwek czy oleju rzepakowego, więc najwięcej trafia do naszych organizmów ciał kwasów omega-6.


W związku z ich naturalnym występowaniem, kwasy tłuszczowe w suplementach są najczęściej pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. W pierwszym podtypie zamykają się przede wszystkim wyciągi z wątroby dorsza oraz rekina. Jednak w trosce o naszych klientów preferujących weganizm lub wegetarianizm, przygotowaliśmy również szereg produktów pochodzenia roślinnego. Tłuszcz zawarty w kapsułkach to przede wszystkim olej lniany oraz ten uzyskany z kiełków.
Suplementy z kwasem tłuszczowym nie mogą być narażone na działanie promieni słonecznych, ponieważ tracą swoje właściwości. Musicie zwracać uwagę na skład – im więcej kwasów omega-3, 6 oraz 9 tym lepiej dla was. Optymalna wartość, która nie spowoduje jego jełczenia to od 0,5 do 1,5%. Jako zespół daryziol.pl również staramy się wybierać oferty wysokiej jakości, więc trafiają do nas wartościowe suplementy.


Odpowiednie dawkowanie to równowartość 1-2 porcji ryb/owoców morza/tłuszczów roślinnych w tygodniu. Średnia dzienna ilość dla dorosłego człowieka to ok. 250 mg. Co prawda trudno doprowadzić do przedawkowania, ale zdarzają się takie przypadki. W tym miejscu przypominamy – stosujcie się do zaleceń zawartych w dołączonej do opakowania ulotce. Pierwszym alarmującym objawem jest biegunka, po której powinno zapalić się czerwone światełko. Suplementacja kwasów tłuszczowych u osób z problemami z krzepliwością wymaga konsultacji lekarskiej.


W tej kategorii zawarliśmy najlepsze naszym zdaniem suplementy z kwasem tłuszczowym. Poza tradycyjną, płynną formą tranu, uwzględniliśmy również kapsułki. Ta druga opcja zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu dzieciom, gdyż są one neutralne w smaku. Największą różnicą jest pochodzenie kwasów – zalecamy wybieranie produktów odzwierzęcych, ponieważ są lepiej przyswajane przez nasze organizmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl