Producenci

Remedium Natura SZUNGIT Filtr aktywator wody 500g

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 26,70 zł
  (1 kg = 53,40 zł )

Cena regularna:

26.70
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Szungit Naturalny filtr do wody 500g

FITOBIOTECHNOLOGIE - szungit KARELSKI Targowyj Dom jest także u nas dostępny -proszę zobaczyć poniżej w produktach powiązanych.

ORYGINALNY SZUNGIT Z KARELII

Szungit –to naturalny uniwersalny filtr. Dzięki poznanej zdolności do oczyszczania wody, a także absorbowania zawartych w wodzie zanieczyszczeń szungit jest specyficznym minerałem. Absorbuje on na swojej powierzchni nawet do 95% zanieczyszczeń zawartych w wodzie, usuwa zmętnienie, nadając wodzie jej naturalny źródlany smak. Szungit oczyszcza wodę głównie z zawartych w niej metali ciężkich czy żelaza koloidalnego spotykanego w rurach wodociągowych. Neutralizuje i wyłapuje też nitraty i nitryty, dioksyny, produkty ropopochodne, pestycydy, fenole, związki chloro organiczne, radionuklidy. Jednocześnie filtr węglowy do wody nasyca potrzebnymi mikro i makroelementami, wchłaniając te dla niego szkodliwe. Wykazuje też działanie przeciw utleniające na wodę.

Szungit jak podaje wikipedia to rodzaj bezpostaciowego węgla kopalnego o najwyższej zawartości pierwiastka węgla (do 99% masy).

Szungit jest najstarszym z występujących na Ziemi minerałów węglowych.(odmiana atopowa węgla) Posiada wyjątkową matrycę węglową a jego złoża pochodzą sprzed 2 miliardów lat. Molekuły takiego rodzaju węgla nazywane są fullerenami. Badaniem fullerenów zajmowali się angielscy i amerykańscy uczeni i w 1996 r. za te badania zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla. Na świecie ten naturalny filtr wody pitnej do domu wydobywany jest tylko w jednym miejscu na świecie czyli w Karelii. Karelski szungit od tysięcy lat działa w ten sam sposób: czyli poprawia jakość wody pitnej.

Woda Szungitowa jest również idealna do zastosowań kosmetycznych. Stosowana do codziennego mycia zwiększa elastyczność i tonus skóry, likwiduje drobne zmarszczki, łuszczenia się oraz obrzęki. Przefiltrowana szungitem woda jest szczególnie przydatna w przypadkach skóry wrażliwej, ze względu na fakt, iż po absorpcji przez filtr substancji szkodliwych w niej zawartych skóra jest czysta i wolna od tych składników które mogą ją podrażnić. Fullereny szungitu przywracają wodzie strukturę dermalną przez co przyspiesza ona proces regeneracji tkanek. Szczególnie korzystnie wpływa również na objawy trądziku młodzieńczego. Także płukanie włosów przygotowaną wcześniej wodą szungitową pomoże nam ochronić je przed wypadaniem oraz zapobiegnie łysieniu i wzmocni cebulki. Opinie o Szungicie często pojawiają się na forum w sieci tak że bez problemu można ich tam poszukać.

Szungit był znany w Rosji już od bardzo dawna a swojego czasu szungit nazywany był kamieniem aspidowym dynastii Romanowych a w szczególności Michała Fiodorowicza. Wg. niektórych źródeł Piotr i cierpiący na problemy żołądkowe po wypróbowaniu wody szungitowej wydał rozporządzenie, w którym zalecał aby każdy żołnierz nosił go przy sobie, co mogło okazać się nie bez znaczenia podczas wygranej przez armię rosyjską Bitwy pod Połtawą 8 lipca 1709 roku. Armia szwedzka wraz z królem Karolem XII miała się wtedy rozchorować czego przyczyną mogło być picie przez ich żołnierzy zanieczyszczonej i nieoczyszczonej wody. Dla porównania armia rosyjska miała na wyposażeniu bryłki szungitowe, co z kolei mogło przyczynić się do zachowania zdrowia przez rosyjskich żołnierzy co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa tych właśnie wojsk. Niewykluczone, że to właśnie wpływ szungitu na wynik bitwy zadecydował o decyzji Piotra I w 1719 roku na wybudowanie pierwszego w Rosji uzdrowiska "Marcjalne Wody", którego nazwa pochodzi od rzymskiego boga wojny, Marsa.

Stosowanie:
Szungit jak przygotować instrukcja - przepis:
- Dokładnie przepłukać szungit pod bieżącą wodą. Stosuje się odpowiednio na 150 gr szungitu 2-3 litry wody oraz na 500 g szungitu na ok 10 litrów wody. Można indywidualnie sobie odważyć i zastosować np 50 gr na 1 l wody.
- Wodę z szungitem należy odstawić na 3 dni. Najlepiej przykryć aby nie dostały się do niej zanieczyszczenia , kurz i postawić w ciemnym miejscu lub nawet w lodówce. Po tym czasie woda szungitowa jest gotowa do użycia przegotowana do wypicia, lub także w celach kosmetycznych.
- Kolejna woda może być już znacznie krócej, bo wystarcza jej jeden dzień zanurzania/moczenia. Szungit nadaje wodzie strukturę fularenową- fularen C60
- Koniecznie wodę szungitową przygotowujemy w szklanym naczyniu i do szklanych naczyń zalewamy gotową.
- Można pić wodę szungitową przynajmniej 1-3 szklanki dziennie i przygotowywać na niej wszelkie potrawy.
- Warto pamiętać, że fulereny, które z szungitu wykazują specyficzne dla niego właściwości, jest z czasem coraz mniej, przez co z czasem obniżają się pożądane właściwości szungitu, dlatego wskazane jest jego wymienianie co jakiś czas (np co 3-6 miesięcy).

Węgiel skutecznie wiąże toksyny.

Ta jego właściwość jest wykorzystywana przez ludzi od lat. Przyjmujemy węgiel aktywny w przypadkach zatruć. Filtry z węglem aktywowanym do wody są najskuteczniejsze. Filtry węglowe są stosowane w maskach przeciwgazowych ratujących życie.

Naturalny kamień Szungit, który jest specyficzną fulerenową odmianą węgla, jeżeli chodzi o jego specyficzne oczyszczające właściwości, jest bardzo ciekawy. Kamienie szungit które są składnikiem tego produktu są całkowicie naturalnego pochodzenia z Karelii. Zastosowanie szungitu jest bardzo szerokie. Prosta metoda oczyszczania nim wody opisane jest powyżej. Filtrowanie wody Szungitem jest wyjątkowo proste. Opinie osób stosujących szungit do oczyszczania wody są zwykle pozytywne. Można kupić szungit też na sklepach allegro, jednak ceny są podobne. Informacje na temat szungit szlachetny łatwo znaleźć na forum o zdrowym odżywianiu na przykład Urodaizdrowie.pl co istotne prawdziwy szungit ma czarny kolor.

Szungit Filtr do wody oczyszcza wodę z:
- zawartych w niej metali w tym także niektórych metali ciężkich
- szkodliwych związków azotu
- żelaza koloidalnego z rur wodociągowych
- wszelkich związków chloru
- pestycydów i środków i ochrony roślin
- dioksyn
- fenoli
- niektórych wirusów i bakterii
- produktów ropopochodnych
- ewentualnych izotopów promieniotwórczych

Woda Szungitowa jest idealna do zastosowań kosmetycznych.

Woda Szungitowa znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce. Stosowana do codziennego mycia zwiększa elastyczność i tonus skóry, likwiduje drobne zmarszczki, łuszczenia się, obrzęki. Zwłaszcza w przypadkach skóry szczególnie wrażliwej woda szungitowa jest szczególnie przydatna, ze względu na fakt, iż po absorpcji przez szungit substancji szkodliwych w niej zawartych jest czysta i wolna od tych jej składników które mogą podrażniać skórę. Fullereny szungitu przywracają wodzie strukturę dermalną przez co przyspieszają proces regeneracji. Szczególnie korzystnie wpływają także na objawy trądziku młodzieńczego. Szungit przywraca atrakcyjność i piękno skóry. Szungit to nic innego jak tylko Naturalne oczyszczanie wody przy pomocy minerału. Szungit może sprzedać także apteka, jednak apteki tego nie robią, aby opinie na ich temat były niezmienne. Szungit ma szerokie stosowanie. Uzdatnianie wody za pomocą szungitu jest stosowane w Rosji tam też robi się badania wody po przejściu przez filtry szungitowe.

Także płukanie włosów przygotowaną wcześniej wodą szungitową chroni je przed wypadaniem oraz zapobiega łysieniu i wzmacnia cebulki. Przy okazji dzięki swojej miękkości i wolności od wychwytywanych przez szungit naturalny filtr substancji balastowych nadaje włosom blasku i jedwabistości. Allegro.pl. Szungit strukturyzuje wodę w trakcie zanurzenia. Znane jest zastosowanie naturalnego szungitu w kosmetykach, mydłach i temu podobnych produktach. Szungit apteka? -niekoniecznie bo cena nie jest wysoka. Żywy Kamień tak też bywa opisywany szunfit na forach i grupach dyskusyjnych. Forum dyskusyjne szungit.

Skład:
- 95% węgla (fulerenów)
- tlenek krzemu
- tlenek glinu
- ponad 20 makro i mikroelementów
- ślady H (wodór), O (tlen), N (azot), S (siarka)

Masa:
500g

Producent:
Dystrybutor FitoBiotechnologie, Ukraina

Dodatkowe informacje na temat Szungitu możemy odnaleźć w poniższym artykule: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4385026/pdf/11671_2015_Article_767.pdf

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl